Hasiči Dubenec Hasiči Dubenec

O nás

Sbor dobrovolných hasičů Dubenec byl založen v roce 1920. Velitelem se stal Václav Šimonovský. Z historie má sbor bohužel jen strohé záznamy v podobě několika zápisů ze schůzí. Od roku 1970 byl starostou hasičů Ladislav Sláma, od roku 2000 do současnosti Luboš Vondrášek. V současné době je ve sboru 33 členů a v tomto roce budou oslavy 90 let vzniku SDH Dubenec. Sbor je také jedinou organizací v obci. Dětský oddíl nemá, ale v historii fungoval úspěšně pod vedením Josefa Hošínského. Nejmladšímu hasiči je 16 let. Průměrný věk je 38 let. Zdá se, že počet členů a průměrný věk je stále vyrovnaný. Hasiči z Dubence se účastní soutěží v okrsku č. 1 a memoriálů, které pořádají obce sdružené v okrsku. Hasiči za poslední dobu dvakrát likvidovali požár v okolí obce – u vodní nádrže Drásov hořel les a pak hořel les i nad obcí Bytíz. Sbor se samozřejmě zapojil i do odstraňování následků povodní v roce 2002. Hasiči tenkrát pomáhali v obci Hořín u Mělníka. Činnost sboru podporuje obec a díky tomu si hasiči mohli pořídit nové auto. Obec pořídila nové uniformy a pracovní oděvy. V požární zbrojnici parkuje Citroën Jumper a k dispozici je hasičská stříkačka PS12, stará asi 30 let. Hasiči s pomocí obce pořádají plesy, zábavy a zájezdy, každý rok čistí požární nádrž, která v létě slouží širokému okolí jako koupaliště. Pravidelně provádí kontroly hasičského vybavení ve zbrojnici. Hasiči spadají pod zásahovou jednotku JPO 5.